Zagłębie Lubin

MONOGRAFIE

70 lat Zagłębia

Oficjalna publikacja klubu Zagłębie Lubin, przedstawiająca 70 lat jego działalności. Dużym atutem książki jest to, że autorzy nie skupili się tylko na okresie największych sukcesów piłkarzy Zagłębia od początku lat 90. XX wieku po lata współczesne, ale szczegółowo przedstawili też wcześniejsze lubińskie kluby, z których potem powstało Zagłębie. Oprócz informacji nie zabrakło również ciekawych archiwalnych zdjęć drużyn, piłkarzy, działaczy oraz klubowych pamiątek. W ostatnim rozdziale książki zamieszczono teksty przypominające inne sekcje sportowe, które działały bądź nadal działają w klubie.

J. Karlińska, "Sport w Lubinie"

Kilkadziesiąt dyscyplin, ponad 200 stron i cała masa historii dotyczących lubińskiego sportu. Monografia autorstwa Justyny Karlińskiej z Muzeum Historycznego w Lubinie zawiera fotografie, teksty, wywiady i wiele innychZAWODNICY/TRENERZY

W. Górski, "Jeśli w coś mocno wierzysz"

Biografia Wojciecha Górskiego, wychowanka Miedzi Legnica. Piłkarza znanego z występów w Zagłębiu Lubin, Ruchu Radzionków, Odrze Wodzisław Śląski, Górniku Polkowice i Śląsku Wrocław. Górski to aktualnie trener z sukcesami w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica oraz pracownik Szkoły Mistrzostwa Sportowego


J. Kaczmarek, "Piszczek. To co jest ważne"

„Z tamtych lat w Gwarku Łukasz zapamiętał jeszcze wiele wspaniałych chwil, takich jak strzelenie gola przewrotką na Stadionie Śląskim w Chorzowie czy zdobycie ośmiu goli w meczu z Rozwojem Katowice. Z Gwarka Zabrze to właśnie Łukasz zrobił największą światową karierę̨.”


Łukasz Piszczek to jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie! Mimo, że przez wiele lat grał w ataku zdobywając wspaniałe gole, to dopiero jako obrońca pokazał światu, na co go stać! Ten skromny chłopak ze śląskich Goczałkowic zachwycił samego José Mourinho, który chciał go sprowadzić do Realu Madryt. Dzięki tej książce prześledzicie piłkarską drogę Łukasza; od początków w Gwarku Zabrze, przez grę dla Herthy Berlin, aż po spektakularną karierę w Borussi Dortmund i grę w reprezentacji Polski. Przeczytacie o marzeniach zwykłego chłopaka, który dzięki ciężkiej pracy i treningom osiągnął sukces. Poznacie historię chłopaka, który umiał przyznać się do winy i wyciągnąć odpowiednie wnioski z popełnionego błędu, dzięki czemu mocniejszy doszedł na szczyt. Jarosław Kaczmarek napisał dla Was bardzo interesującą historię, dzięki której poznacie mnóstwo ciekawostek i faktów o Łukaszu i o świecie wielkiego futbolu. Jesteście gotowi na wielką przygodę?


Książka „Piszczek. To, co naprawdę jest ważne” spodoba się wszystkim młodym fanom piłki nożnej. Napisana językiem przyjaznym dla młodego człowieka, pełna pięknych zdjęć i ilustracji, stanowi porządną dawkę wiedzy dla każdego miłośnika sportu. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło nie tylko rozwinąć pasję piłkarską, ale przede wszystkim przekona się, że czytanie może być przyjemne. „Piszczek. To, co naprawdę jest ważne” to również książka o sile marzeń i tym, jak piłka uczy działania zespołowego i jak wiele pracy trzeba, by odnieść sukces. Autorem książki jest Jarosław Kaczmarek, zawodowy opowiadacz, który wraz z przyjaciółmi z „Grupy Studnia O” opowiada dzieciom i dorosłym baśnie, legendy i historie współczesne. Ilustracje do książki wykonała Grażyna Janecka.

P. Sito, "Być jak Krzysztof Piątek"

Polski napastnik walkę o szczyt rozpoczął Lechii Dzierżoniów. Grał w Zagłębiu Lubin, Cracovii i Genoi. Dziś błyszczy na pozycji napastnika w legendarnym AC Milan, który zapłacił za jego transfer 35 milionów euro – nikt nigdy nie zapłacił więcej za polskiego zawodnika.

Życie Krzysztofa Piątka to spełnienie marzeń wielu pokoleń piłkarzy. Polak udowodnił, że w jego ojczyźnie także rodzą się wyjątkowe talenty piłki nożnej.

W bogato ilustrowanej książce znajdziesz wiele faktów z życia Piątka, a także poznasz kulisy piłkarskiej szatni. Dowiedz się jaki, jest sekret międzynarodowego sukcesu Il Pistolero!


CZASOPISMA


Nasze Zagłębie

W każdym z numerów zamieszczono zapowiedzi bieżących meczów pierwszej drużyny Zagłębia, wywiady z trenerami i piłkarzami zespołu, dwustronicowe zdjęcia (plakaty) pierwszego zespołu Zagłębia i drużyn juniorskich, wywiady z byłymi piłkarzami klubu z Lubina, teksty dotyczące bieżących spraw i wydarzeń związanych z Miedziowymi, oraz wiele innych materiałów dotyczących Zagłębia i jego działalności.INNE

Posłuchaj Piłkarza

Kampania społeczna propagująca, wśród najmłodszych, zamiłowanie do czytania książek.

Zawodnik I Zespołu KGHM Zagłębia Lubin oraz Krecik, siadając do wspólnej lektury, czyni ją dla dzieci bardziej atrakcyjną, a tym samym budzi pozytywne skojarzenia.

Projekt kierowany do:

  • Przedszkoli

  • Szkół Podstawowych (klasy 1 - 3)

Cele:

  • omówienie korzyści wynikających z systematycznej lektury,

  • wprowadzenie dzieci w świat literatury,

  • nabywanie nawyku dbania o książki,

  • doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.


WARTO ZAJRZEĆ

mkszaglebie.pl